Wystawy - jak poprawić urodę

Zwiększanie objętości sierści


Problem dotyczy takich psów jak szpice, bobtaile, bichony, niektóre owczarki. Podstawą jest kąpiel, bo tłusty włos skleja się między sobą i nie daje objętości. Do kąpieli używamy szampon proteinowy a po kąpieli - albo wyjątkowo wcale nie używamy balsamu, albo stosujemy specjalny balsam zwiększający objętość sierści. Po dokładnym wypłukaniu i niezupełnym jej osuszeniu, lekko wilgotną sierść spryskujemy preparatem, który zwiększa objętość Show Style Boost Volumizing Spray i zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Jeśli chcemy zwiększyć jego działanie, odchylamy sierść warstwa po warstwie i aplikujemy go na całej długości włosa, aż do nasady. Zostawiamy do wyschnięcia. Na zakończenie idealnie suchą sierść szczotkujemy pod włos i spryskujemy delikatną mgiełką lakieru.

Nie można używać zwykłego lakieru przeznaczonego do ludzkich włosów, bo będzie go widać. Są specjalne, wystawowe lakiery do utrwalania psiej sierści, które zachowują elastyczność i są zupełnie niewidoczne.


W dzień wystawy, niedługo przed wejściem na ring, spryskujemy sierść pudrem w aerozolu Hery Shampooing Sec Poils Blancs, trzymając pojemnik około 20 cm od sierści, odchylając warstwy owłosienia, żeby go jak najbardziej równomiernie rozprowadzić. Wmasowujemy go w sierść i pozostawiamy na kilka minut. Następnie szczotkujemy sierść pod włos i na koniec bardzo delikatnie spryskujemy po wierzchu lakierem Show Style Freeze Hair Hold. Od tego momentu pies nie może się położyć, żeby nie spłaszczyć sierści. 
 
Jeśli chcemy bardziej zwiększyć objętość szaty, spryskujemy włos tym samym lakierem na całej długości, odchylając go warstwa po warstwie i pozostawiamy do wyschnięcia. W miejscach gdzie „brakuje” włosa można lekko podtapirować sierść przy skórze, przeczesać delikatnie po wierzchu, żeby nie było widać tapirowania. Na zakończenie idealnie suchą i rozczesaną pod włos sierść (uwaga na miejsca tapirowane, nie można ich rozczesać) spryskujemy całą sierść delikatną mgiełką lakieru.

Pamiętajmy, że wszystkie kosmetyki w aerozolu trzeba przed użyciem wstrząsnąć, żeby je dokładnie wymieszać. Dotyczy to również pudru. Jeśli wystawa odbywa się w zimie i temperatura jest bliska zeru tego rodzaju preparaty mogą zamarzać, dlatego trzeba je trzymać blisko ciała, za pazuchą, żeby w każdej chwili były gotowe do użycia. Jeśli przygotowujemy do wystawy psa o czarnym ubarwieniu, trzeba sprawdzić, czy biały puder nie pozostawi śladów na jego sierści. 

Bywa, że pies zgłoszony na wystawę tuż przedtem zaczyna linieć, ale sierść jest w miarę puszysta, można spróbować dotrzymać do wystawy nie szczotkując sierści, bo straci dużo włosa i będzie wyglądał jak powygryzany przez mole. Nie można go także wykąpać, bo pod wpływem wody sierść zacznie wychodzić całymi kępami i o puszystości będzie można zapomnieć. W dzień wystawy trzeba psa lekko i raczej zupełnie powierzchownie przeczesać szczotką i utrwalić szatę lakierem, żeby w czasie biegania po ringu nie gubił fruwających kępek sierści. 

Radzimy:

Do zwiększania objętości doskonale sprawdza się żel do stylizacji Show Style Freeze Styling Gel. Wcieramy go we włos, pozostawiamy do wyschnięcia i dopiero po wyschnięciu szczotkujemy. Nadaje się również do usztywniania kucyka i do dyscyplinowania niesfornych, odstających włosków. Stylizacja wystawowa jest sprawą bardzo indywidualną, trzeba więc sprawdzić, który produkt na tej a nie innej sierści sprawdza się najlepiej.

Użycie produktów korygujących i wymaga pewnej wprawy, dlatego też trzeba je odpowiednio wcześniej wypróbować i przećwiczyć ich aplikowanie, bo ten sam preparat może dawać różny efekt w zależności od rodzaju sierści. Taka przezorność oszczędzi wielu nerwów przed wystawą, a nabyte doświadczenie pozwoli równie dyskretnie, co skutecznie zwiększyć wystawowe szanse naszego przyjaciela.

Uwaga

Regulamin wystaw psów rasowych precyzuje: „Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę, kolor lub stan. Dopuszcza się jedynie strzyżenie, trymowanie, czesanie i szczotkowanie.”

Wystawa jest konkursem piękności, nie ma co ukrywać, że sporo właścicieli psów przygotowuje je do wystaw przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków podkreślających lub poprawiających urodę. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamieszczenie na naszym portalu kilku rad jak je stosować. Ilość odwiedzin na tych stronach dowodzi, że ten temat budzi bardzo duże zainteresowanie.

Decyzja: poprawiać czy nie poprawiać, należy wyłącznie do właściciela. Tym, którzy się na to decydują radzimy: wypróbujcie wcześniej i nabierzcie wprawy, kosmetyków używajcie w domu a nie na wystawie, zawsze dyskretnie i z umiarem.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.