Problemy z psią sierścią

Elektryzowanie się włosa


 

Problem elektryzowania się włosa dotyczy przede wszystkim psów długowłosych. Czesanie lub szczotkowanie psa w sytuacji, kiedy włos fruwa i klei się do grzebienia nie należy do przyjemności. Dzieje się tak głównie wtedy, kiedy posługujemy się plastikowym grzebieniem lub szczotką, które do pielęgnacji psów się nie nadają. Bardzo dobry jest grzebień metalowy, który nie powoduje elektryzowania się włosa, a oprócz tego znakomicie rozczesuje sierść. Istnieją również specjalne grzebienie antystatyczne, wykonane z powlekanego teflonem metalu, które nie powodują elektryzowania nawet u psów o bardzo długim i cienkim włosie. Łatwo je poznać, bo są czarne. Więcej o akcesoriach w zakładce Akcesoria do pielęgnacji.
Przyczyną tego problemu mogą być także różnego rodzaju przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, np. dywanik, na którym czeszemy psa a nawet nasze ubranie. Idąc z psem na wystawę trzeba unikać odzieży wyprodukowanej z niektórych rodzajów tworzyw sztucznych, bo może się zdarzyć, że spódnica właścicielki będzie się kleiła do psiej sierści.

Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że nigdy nie wolno szczotkować psa „na sucho” bo włos się elektryzuje i na skutek tego ma tendencję do plątania i tworzenia supłów. Przy szczotkowaniu zawsze trzeba spryskać sierść odżywką, która zapobiega elektryzowaniu się włosa (Hery Demelant Poils Longs) i nie szczotkować zbyt zamaszyście, bo to też może powodować elektryzowanie się włosa.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.