Dzisiaj jest 08.12.2024
- Rasa - pochodzenie, rodowód
- OPIS RAS PSÓW od A do Z
- Kupno psa
- Adoptujemy psa ze schroniska
- Ekwipunek dla psa
- Wychowanie psa
- Problemy wychowawcze
- Szkolenie psa
- Pies w służbie człowieka
- Pies i prawo - obowiązki właściciela
- Charakter - tajniki psiej psychiki
- Agresja
- Jak zrozumieć psa ?
- Relacje psa z ludźmi i zwierzętami
- Żywienie według potrzeb
- Jak dobrze karmić ?
- Co warto wiedzieć o żywieniu
- Dodatki do psiej miski
- Ciekawostki na temat żywienia
- Jak dbać o oczy, uszy, zęby i ...
- Jak pielęgnować sierść
- PIELĘGNACJA SIERŚCI wg ras A-Z
- Problemy z psią sierścią
- Akcesoria do pielęgnacji sierści
- Dobór kosmetyków do rodzaju sierści
- Pies u fryzjera
- Wystawy psów rasowych
- Przygotowanie psa do wystaw
- Strategia wystawowa
- Wystawy - jak poprawić urodę ?
- Jedziemy po sukces
- Wsadzamy kij w mrowisko
- Spacer i rekreacja z psem
- Psie sporty
- Pies w podróży
- Wakacje z psem
- Wyjeżdżamy - a co z psem ?
- Pies w różnych miejscach i czasie
- Hodowla - rozród
- Sterylizacja - kastracja
- Profilaktyka zdrowotna
- Walka z pasożytami
- Pasożyty zewnętrzne
- Pasożyty wewnętrzne
- Jak pies zaraża się pasożytami ?
- Leczenie i profilaktyka
- Glista psia - Toxocara canis
- Tęgoryjec - Ancylostoma caninum
- Włosogłówka - Trichuris vulpis
- Robaczyca serca - Dirofilariosa
- Tasiemiec psi - Dipylidium caninum
- Tasiemiec bąblowcowy - Echinococcus granulosus
- Kokcydioza - Coccidiosis canum
- Lamblioza - Giardia intestinalis
- Choroby psów
- Pomoc w nagłych wypadkach
- Opieka nad chorym psem
- Problemy starszego wieku
- Słownik pojęć kynologicznych
- Książki, które warto przeczytać
- Ciekawostki na temat psów
- Opinie na temat karm MILLS FARM
Wakacje z psem
Pies bezpieczny w wodzie
Pływanie w jeziorze lub w morzu to dla psa wielka frajda, w przeciwieństwie do ludzi każdy pies potrafi pływać, co niestety nie oznacza, że każda kąpiel jest dla niego bezpieczna. Wybierając się z psem nad wodę trzeba mieć na uwadze, że:
- Zanim pozwolimy psu wskoczyć do wody sprawdźmy, czy zbiornik jest bezpieczny. Zagrożeniem mogą być zarówno pobite butelki leżące na brzegu jak i gęste, cuchnące wodorosty które potem godzinami będziemy wyciągać z psiej sierści. Jeśli pies jest alergikiem niektóre z nich mogą spowodować poważne problemy skórne. Podobny problem pojawia się w morskiej wodzie, sól drażni skórę i wysusza sierść dlatego po kąpieli w morzu zawsze po powrocie do domu powinno się psa wypłukać pod prysznicem lub przy pomocy ogrodowego węża. Bardziej intensywne pływanie podobnie jak bieganie wymaga stopniowego zwiększania wysiłku i odpowiedniego treningu. Pomysł z płynięciem psa za rowerkiem wodnym nie należy do najbardziej udanych.
- Niektóre psy są urodzonymi pływakami i nic ich nie powstrzyma przed wskoczeniem do wody, są również takie, które odpowiednio zachęcone wejdą do wody, ale zdecydowanie wyżej cenią wylegiwanie się pod drzewem. Niektóre pływać zdecydowanie nie lubią. Dlatego też nigdy nie wolno wciągać psa na siłę do wody jeśli sam nie ma na to ochoty a zwłaszcza wrzucać go z pomostu, bo może go to raz na zawsze zniechęcić do pływania.
- Jeśli pies jest spokojny, można go zabrać na łódkę lub kajak, byle nie przy bardzo silnym słońcu, bo może się to skończyć udarem słonecznym. Warto również posmarować psi nos kremem z filtrem UV, jest to miejsce wrażliwe i bardzo podatne na oparzenia.
- Pies, któremu właściciel pozwala opuścić łódkę i płynąć obok niej, powinien być wyposażony w specjalną kamizelkę ratunkową na wypadek, gdyby nagle zabrakło mu sił lub znalazł się w dużej odległości od właściciela. Takie kamizelki można bez problemu kupić w dobrych sklepach zoologicznych a nawet uszyć we własnym zakresie. Szczególną ostrożność trzeba zachować na wodach, po których pływają bardzo szybkie i głośne motorówki, ponieważ wywołana przez nie fala może być dla psa bardzo niebezpieczna. Do uchwytu kamizelki można przywiązać cienką linkę, żeby w razie potrzeby móc psa szybko przyciągnąć do siebie.
- Nie można pozwalać, żeby pies kapał się bez nadzoru, pamiętajmy, że pies bez problemu może skoczyć do wody ale może, zwłaszcza w gładko wykafelkowanym basenie mieć poważny problem, żeby się z niego wydostać.
- Mimo, że każdy pies umie pływać i zazwyczaj świetnie sobie w wodzie radzi, to jednak na początku powinien się powoli oswajać z wodą w miejscu gdzie jest niezbyt głęboko, dopiero potem, kiedy nabierze doświadczenia i kondycji może się kapać w głębszych zbiornikach wodnych.
- Nie pozwalajmy kąpać się psu osłabionemu chorobą, cierpiącemu na dolegliwości stawowe ( szczególnie w zimnej wodzie ) i każdemu innemu psu, który nie ma na to ochoty.
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!