Problemy starszego wieku

Kochajmy staruszków


Starość czeka wszystkich, i ludzi i zwierzęta. Psu, który towarzyszył swojemu panu przez wiele lat, należy się spokojna starość, wyrozumiałość, opieka i poczucie bezpieczeństwa. On naprawdę, jak mało kto, swoim oddaniem i wiernością na to zasłużył. Dla większości właścicieli psów jest to oczywiste. Niestety nie dla wszystkich. Jeśli więc komuś przyjdzie do głowy, żeby nieporadnego staruszka wyrzucić z domu albo przywiązać gdzieś w lesie lub pod schroniskiem, niech sobie uświadomi, że kiedyś sam będzie stary i może się zdarzyć, że w swoim domu, lub w jakimś domu starców będzie wyczekiwał pojawienia się dzieci, które o nim zapomniały, bo sam je nauczył, że kimś, kto przestał być potrzebny a nawet sprawia kłopot, nie warto sobie zawracać głowy.


Nie bójmy się adoptować starsze psy, są to wspaniale stworzenia, bardzo często przyzwyczajone do życia w rodzinie, które znalazły się z schronisku dlatego, że zmarł ich właściciel, albo dlatego, że miały pecha, bo ich pan okazał się pospolitym draniem i podrzucił je do schroniska. To nieprawda, że nie potrafią się przywiązać do nowego właściciela. Może musi upłynąć trochę czasu, ale z pewnością potrafią zaaklimatyzować się w nowym środowisku i całym ogromnym psim sercem pokochać ludzi, którzy zdecydowali się wziąć je do swojego domu.

Spotkałam niedawno starszą panią, która dostała w prezencie od hodowczyni ośmioletnią suczkę, która właśnie odchowała swój ostatni miot i musiała zrobić miejsce dla swojej następczyni. Obie były bardzo szczęśliwe, pani, bo skończyła się jej samotność, suczka, bo ma kogoś, kto poświęca jej cały swój czas i uczucia. Myślę, że takich samotnych starszych osób i niechcianych psów jest dużo i warto zdecydować się na przygarnięcie takiego stworzenia. Można z nim pójść na spacer, zawrzeć nowe znajomości, porozmawiać ze znajomymi psiarzami, wymienić poglądy na temat psów i mimo wszystko pozostać przy swoim przekonaniu, że nasz pies jest oczywiście najpiękniejszy i najmądrzejszy na świecie. Pomyślcie o tym i wybierzcie się do najbliższego schroniska.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.