Ekwipunek dla psa » Ekwipunek dla psa dorosłego

Do higieny i pielęgnacji sierści


Całe szczęście, że pani tego nie widzi !

Psy mają wyjątkowy talent do brudzenia się, ten na zdjęciu, który na moment wymknął się swojej właścicielce, jest tego najlepszym przykładem. Każdy, kto ma psa przeżył taki moment, kiedy pies na chwilę zniknął mu z oczu a potem wrócił szczęsliwy i uśmiechnięty od ucha do ucha, wytaplany w jakimś cuchnącym błocie. 

Załamująca jest powracająca jeszcze od czasu do czasu dyskusja, czy psa trzeba kąpać, bo choć nie zawsze aż tak się wybrudzi, to jednak zawsze na jego sierści pełno jest zanieczyszczeń. Psy biegają blisko ziemi, zbierają na swoją sierść nie tylko kurz, ale także niszczące sierść chemikalia, w tym zimową, przemysłową sól, której działanie najlepiej widać na naszych butach. To właśnie one są odpowiedzialne za coraz częstsze alergie i problemy skórne naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego trzeba je regularnie zmywać. Najpiękniejsze długowłose psy wystawowe kąpie się raz na tydzień i właśnie dlatego są takie piękne. Ich właściciele wiedzą, że trzeba używać dobrych, profesjonalnych kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji psiej sierści, bo nasze szampony dla psów się nie nadają, mają zbyt wysokie pH, niszczą ją i wysuszają. 


zwykły foliowy czepek chroni przed zalaniem uszu

Dbajmy o to, żeby nasze psy były czyste, bo wygląd psa zawsze świadczy o jego właścicielu. Pedantycznie dbajacy o siebie właściciel nigdy nie zada na forum pytania (autentyczne!): "co mam robić, mój pies śmierdzi", bo wie, że trzeba go wykapąć a jak nieprzyjemny zapach pojawia się z pyszczka, trzeba pójść do weterynarza i wyczyścić mu zęby. Zapewniam, że swojskie porzekadła: "częste mycie skraca życie" lub "mycie nóg życia wróg" psów nie dotyczą. 
 

Trudno wymienić jakie kosmetyki i akcesoria powinny się znaleźć w psim ekwipunku, bo to zależy od rodzaju owłosienia. Podstawą zawsze jest szampon, odżywka oraz preparat do szczotkowania, bo to ułatwia utrzymanie sierści w nienagannym stanie. Dla każdego psa potrzebna jest oprócz tego szczotka, a dla psa długowłosego dodatkowo grzebień do rozczesywania sierści, żeby się nie plątała. W naszym poradniku jest bardzo dużo informacji na temat pielęgnacji psiej sierści. U psa pełniącego rolę przyjaciela rodziny powinna być po prostu czysta i zdrowa, natomiast jeśli pies jest wystawiany, poprzeczka ustawiona jest znacznie wyżej, bo jakość jego owłosienia jest w tym przypadku dosłownie na wagę złota.

Własciciele psów mają często problem, jakie kosmetyki są dla psa najlepsze, co gorsze, mało sprzedawców potrafi im na to pytanie wyczerpujaco odpowiedzieć. W efekcie bardzo często kupujemy produkty, które nie nadają sie do sierści naszego psa oraz akcesoria, które nie spełiaja swojego zadania. żeby ułtwić zakupy, opracowaliśmy mały poradnik, czym się kierować wybierając szampon, odżywkę i akcesoria do pielegnacji sierści, żeby uzyskać możliwie najlepszy efekt.


Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.