Pies u fryzjera

Spa dla psaSalony pielęgnacji dla psów cieszą się coraz to większym powodzeniem, najczęściej prowadzone są przez miłośników psów, którzy potrafią nie tylko profesjonalnie zająć się ich sierścią, ale także mają dużą wiedzę na temat ich psychiki. To powoduje, że w ich ofercie oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych pojawiają się również zabiegi wykorzystujące techniki relaksacyjne. 

Co to jest SPA dla ludzi wie każdy, natomiast SPA dla psów ciągle budzi zdziwienie. Moda na tego rodzaju zabiegi przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, ojczyzny wszystkich nowinek. Na samym początku tylko nieliczne salony zdecydowały się wprowadzić zabiegi relaksujące dla psów, teraz aromaterapię spotyka się w ofercie niemal wszystkich groomerów. Polega ona na umiejętnym wykorzystaniu naturalnych olejków eterycznych, pozyskanych z różnego rodzaju roślin, takich jak np. lawenda, kardamon, eukaliptus, geranium, mięta pieprzowa. 

Aromaterapię można stosować również w domu przy okazji rutynowej kąpieli, do której stosujemy specjalne szampony, które oprócz właściwości myjących maja także działanie terapeutyczne.


Na przykład:
  • szampon lawendowo - rumiankowy Espree Perfect Calm Lavender Shampoo
ma właściwości przeciwzapalne, głęboko regenerujące, antyseptyczne a ponadto eliminuje nieprzyjemny zapach skóry i sierści. Stosuje się go u psów ze skłonnością do podrażnień skóry.
  • szampon Espree Instant Relief Peppermint Shampoo
zawiera mentol i miętę pieprzową, otwiera pory skóry, eliminuje substancje toksyczne, łagodzi bóle mięśni i stawów. Psom z problemami stawowymi, oraz wszystkim staruszkom taka kąpiel uzupełniona masażem przyniesie wyczuwalną ulgę.

Po nałożeniu szamponu wykonujemy delikatny kilkuminutowy masaż, który uaktywnia działanie olejków i powoduje, że wnikają głęboko w skórę. 
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.