Dobór kosmetyków do rodzaju sierści

Preparaty regenerujące skórę i sierśćZdarza się, że na skutek chorób, macierzyństwa, silnej ekspozycji słonecznej, sierść mimo normalnej pielęgnacji jest w kiepskiej kondycji.

Jest kilka sposobów jej odżywienia i poprawienia.
  • Przy niewielkim przesuszeniu dobre efekty daje zastosowanie tej samej odżywki, którą nakładamy zazwyczaj po kąpieli, jako pre-conditioner, czyli przed kąpielą. Najlepiej nadaje się do tego odżywka regenerująca. Dokładnie rozczesujemy sierść i obficie wmasowujemy w nią odżywkę. Zawijamy psa w ręcznik, nakrywamy ciepłym kocem i pozostawiamy na pół godziny. Jeśli zrobimy to po intensywnym spacerze, nie będzie protestował. Następnie kąpiemy go stosując kosmetyki regenerujące.
  • Jeśli włos jest mocno przesuszony i zniszczony, można po kąpieli tak wypłukać sierść, żeby pozostała na niej minimalna ilość odżywki. Sierść będzie trochę gorzej wyglądała, ale odżywka stanowi warstwę ochronną i ułatwia regenerację sierści. Ta metoda bardzo sprawdza się w zimie, bo niedopłukana odżywka chroni włos przed solą.
  • Przy bardzo zniszczonej sierści można przeprowadzić kurację regenerującą stosując któryś z poniższych preparatów:
                                1                               2                                        3


1.  Hair Care Conditioner


Intensywnie nawilżająca odżywka do skóry i sierści, intensyfikuje kolor i eliminuje łupież.

Po kąpieli
i dokładnym spłukaniu szamponu należy nanieść dość dużą ilość balsamu na sierść i wmasować bardzo dokładnie we włosy i skórę. Owinąć psa w ciepły, wilgotny ręcznik i przykryć kocem na co najmniej 10 minut. Następnie spłukać sierść, odcisnąć ręcznikiem i wysuszyć. Przed sezonem wystawowym można wymieszać 1 część balsamu Hair Care Conditioner z 2-3 częściami wody, wlać do butelki z atomizerem i spryskiwać sierść co kilka dni. Zabezpieczy to włos przed łamaniem, filcowaniem oraz plątaniem i znacznie poprawi jego kondycję.

2. Hot Oil Treatment

Zawiera olejki, które regenerują i nawilżają włos. Uzupełniają uszkodzenia, wyrównują jego powierzchnię, uszczelniają go na całej długości i przywracają mu miękkość i elastyczność. Rezultaty sa widoczne już po jednym zastosowaniu, sierść staje się błyszcząca i doskonale się układa. Szczególnie przydatny do długiej sierści.

Stosuje się go przed kąpielą. Pojemnik z preparatem należy na kilkanaście minut umieścić w ciepłej wodzie, następnie nałożyć go na mokrą, bardzo starannie odciśniętą ręcznikiem sierść i dokładnie rozmasować. Pozostawić na 3-5 minut, całkowicie spłukać a następnie jak zwykle umyć psa szamponem, ponownie spłukać i nałożyć balsam-odżywkę. Dla wzmocnienia efektu wskazane jest użycie szamponu Silky Show Shampoo oraz balsamu Silky Show Conditioner z gamy Show Style.

3. Mud bath conditioning treatment

Nawilżająca i odbudowująca  błotna odżywka do masażu, która dostarcza skórze i sierści cenne minerały z Morza Martwego.

Stosuje się ją przed kąpielą. Niewielką ilość odżywki należy nanieść na sierść i masować ją głęboko, aż do skóry przez co najmniej 3 minuty lub nawet dłużej. Jeśli odżywka podczas masażu staje się zbyt sucha, można ją spryskać odżywką  nawilżającą Aloe Hydrating Spray, żeby odzyskała pierwotną konsystencję, pozostawić ją jeszcze przez co najmniej 5 minut,a następnie umyć sierść szamponem.
 
Więcej na temat regeneracji skóry i sierści w zakładce Problemy z sierścią-przesuszenie.

Zdjęcia produktów publikowane w tym artykule pochodzą ze sklepu internetowego importera www.superzoo.plSkomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.