Pielęgnacja sierści » Szczotkowanie i czesanie

Szczotkowanie psów krótkowłosych


np.owczarki niemieckie, labradory, akity, siberian husky, alaskan malamuty

 

 
Do szczotkowania psów krótkowłosych najlepiej nadaje się twarda, niezbyt gęsta włosiana szczotka, którą wyczesujemy psa dwa razy w tygodniu, a w okresie linienia nawet codziennie. Niektóre psy, tak jak np. owczarki niemieckie, na tylnej stronie ud mają tzw. portki, które trzeba szczotkować drucianą szczotką bardzo dokładnie aż do samej skóry, bo w tych miejscach sierść ma szczególną tendencję do filcowania. Podobny problem występuje często na szyi, za uszami i na ogonie. Nadmiar podszerstka można usunąć metalową szczotką lub furminatorem, który jest bardzo skuteczny i nie uszkadza włosa okrywowego. Wszystkie te szczotki mozna obejrzeć w zakładce Akcesoria do pielęgnacji.


 
Psy krótkowłose, w tym szczególnie japońskie psy zaprzęgowe, bardzo obficie linieją, im szybciej pozbędziemy się martwego owłosienia, tym prędzej wyrośnie nowa silna sierść. Jak sobie z tym radzić w zakładce Problemy z sierścia - linienie.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.