Ciekawostki na temat żywienia

Czy wiesz, że...Z badań przeprowadzonych na grupie 1000 osób mieszkających Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji oraz 2000 osób w Niemczech wynika, że:      
                                                                                                                                 

• 76% właścicieli uważa, że ich pies ma prawidłową wagę, podczas gdy w rzeczywistości ma sięgającą 50% nadwagę.

•  67% właścicieli psów ma świadomość, że sami również mają pokaźną nadwagę, ale nic nie robią, by doprowadzić do jej zmniejszenia.

•  60% właścicieli nigdy nie waży swoich psów.

•  Właściciele psów w Niemczech i Wielkiej Brytanii nie przejmują się nadwagą swoich ulubieńców, podczas gdy we Włoszech i we Francji starają się nie dopuścić do nadwagi i utrzymywać psy w prawidłowej kondycji.

•  W pierwszych dwóch wymienionych wyżej krajach, tylko 15% właścicieli otyłych psów kupuje im karmę niskokaloryczną, przeznaczoną dla psów z tendencją do nadwagi.

•  40% właścicieli daje swoim psom smakołyki więcej niż raz dziennie, najbardziej szczodre są samotne panie, które mają w zwyczaju rozpieszczać swoje psy.

•  90% właścicieli psów deklaruje, że nie uprawia żadnego sportu i zdaje sobie sprawę z tego, że ma za mało ruchu.

•  Jeden właściciel psa na czterech przyznaje się do całkowitego braku aktywności, zarówno swojej, jak i psa.

•  Tylko 30% właścicieli psów dostarcza swoim psom wystarczająco dużo aktywności fizycznej.

Źródło: www.hillspet.fr

Obawiam się, że gdyby taką ankietę rozpisać w Polsce, nie wypadłaby lepiej. Warto się nad tym zastanowić, krytycznie przyjrzeć się swojemu psu, a także ... sobie, a potem wyłączyć telewizor lub komputer, wziąć całą rodzinę i pójść na długi, dłuuugi spacer, starannie omijając wszystkie fast foody i sklepy z ciastkami. Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.