Jedziemy po sukces » W dniu wystawy

Po oceniePo zakończeniu oceny sędzia wręcza wszystkim wystawcom opisy uzasadniające werdykt. Jeśli pies schodzi z ringu z oceną doskonałą i pierwszą lokatą, opis pozostaje nadal na sędziowskim stole, bo po zakończeniu oceniania wszystkich klas spośród ich zwycięzców wybrany zostanie Najlepszy Pies Wystawy. To on stanie do porównania z wyłonioną w analogiczny sposób najlepszą suką i w ten sposób zostanie wybrany Zwycięzca Rasy, który będzie miał prawo stanąć na ringu honorowym do rywalizacji o tytuł Najlepszego Psa w Grupie. W finale wszyscy Zwycięzcy Grup, których jest dziesięć, będą walczyć o zwycięstwo Best in Show i tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy.

Nie opuszczajmy wystawy zbyt wcześnie i popatrzmy na tę konkurencję nawet wtedy, kiedy nasz pies nie bierze w niej udziału. Na tym ringu pojawiają się najpiękniejsze psy wszystkich ras i zarówno im, jak i ich właścicielom należą się nasze wielkie brawa a nie anemiczne oklaski niewielkiej grupki wytrwałych, którzy nie uciekli do domu przed jej zakończeniem. Pustka wokół ringu, na którym odbywają się konkurencje finałowe to coś, czego się nie spotka w całej Europie i co bardzo źle świadczy o naszej kulturze. U nas, nawet na wystawie europejskiej i światowej, niestety króluje zasada: biorę zabawki i idę do domu. Przypomina mi to końcówkę przedstawienia teatralnego, kiedy to połowa widowni, zanim aktorzy wejdą na scenę, żeby ukłonić się publiczności i podziękować za oklaski, stoi już między fotelami gotowa do wyjścia. Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.