Akcesoria do pielęgnacji sierści

Kącik do pielęgnacji


Jednego psa można wyczesać na prowizorycznie zaaranżowanym stole. Jeśli jednak w domu jest kilka psów, a do tego są wystawiane, warto pokusić się o urządzenie kącika do pielęgnacji.

Powinien się tam znaleźć:

  • stół do trymowania
  • wysoki taboret dla osoby zajmującej się psem
  • suszarka na statywie
  • szafka na akcesoria
  • dobre oświetlenie

Dużo łatwiej zabrać się do zabiegów pielęgnacyjnych, jeśli wszystko jest gotowe do użytku, nie trzeba niczego rozkładać, a potem chować i zamiast tylko zamieść podłogę, zbierać resztki włosów z domowych sprzętów. Dobra organizacja miejsca pracy to oszczędność czasu i sił.

Najprostszy stół do trymowania można kupić już na 200-300 złotych. Jeśli mamy dużego psa, warto pomyśleć o odpowiednio dużym stole z ruchomym blatem, który można podnosić mechanicznie (taniej) lub hydraulicznie (drożej), w zależności od tego, czy zajmujemy się głową psa czy jego łapami. Za ten luksus trzeba jednak zapłacić około 1500-2000 złotych. Przy stole koniecznie powinien stanąć wysoki taboret, bo zajmowanie się psem na siedząco jest mniej męczące


Do poważniejszych wydatków należy profesjonalna suszarka. Jest to urządzenie całkowicie zbędne dla małego pinczerka, ale jeśli już trzeba wysuszyć rosyjskiego teriera lub charta afgańskiego, co zabiera średnio cztery godziny, zadanie przekracza możliwości jednej osoby. Profesjonalna suszarka jest w tej sytuacji prawdziwym wybawieniem. Można ją umocować na specjalnym wsporniku przykręconym do ściany, lub zawiesić na stojaku. W obu przypadkach właściciel, zamiast ciężkiej, ręcznej suszarki trzyma w ręce tylko końcówkę węża. Wydajność takiej suszarki jest nieporównywalna z możliwościami zwykłej domowej suszarki.


Niektóre psy, zwłaszcza ozdobne, wymagają zabierających dość dużo czasu zabiegów, np. upinania kucyka lub rozczesywania włosa na głowie. Jeśli robimy to delikatnie, a pies jest do tego przyzwyczajony i właśnie wrócił z długiego spaceru, bardzo często w tym czasie zapada w głęboki sen, zwłaszcza jeśli ma specjalną poduszkę na której wygodnie może oprzeć głowę. Każde, najmniejsze nawet udogodnienie zwiększa nie tylko komfort psa, ale i właściciela i pozwala oszczędzić czas i siły.

Jeśli ktoś ma pomysł na urządzenie takiego kącika albo już go urządził, niech się pochwali i przyśle zdjęcie, może to zachęci innych do działania.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.