Adoptujemy psa ze schroniska » Co warto wiedzieć o schroniskach ?

Każdy może im pomócWiększość schronisk bez przerwy boryka się z trudnościami i brakiem pieniędzy i mimo, że dobrze nimi gospodarują nie są w stanie zrobić więcej, bo potrzeby znacznie przerastają ich możliwości. Można im pomóc i trzeba, bo tu nic nie zostanie zmarnowane. Zdarzają się i takie schroniska, w których zaniedbania są wynikiem znieczulicy i nieuczciwości i jest mocno wątpliwe, czy nasza pomoc zostanie właściwie spożytkowana. Nie przechodźmy obok takich miejsc obojętnie, próbujmy zainteresować tym problemem organizacje zajmujące się obroną praw zwierząt, lokalne władze, policję i media, bo tylko nagłaśnianie takiej działalności może coś zmienić.

Sprawdźmy więc jak działa schronisko lub fundacja, której chcemy przekazać darowiznę, by nasze pieniądze trafiły pod właściwy adres. W dobie internetu nie jest to trudne. Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza kwota się liczy, bo duże sumy składają się z groszy. Można również pomagać przekazując schronisku różne potrzebne przedmioty, bo przy dużej ilości psów wszystko się przyda.Jak można pomóc schronisku:
 • przekazać 1% odpisu od rocznego podatku
 • dokonać adopcji wirtualnej wybranego psa
 • włączyć się w organizowane przez schronisko akcje, np. zbiórka pieniędzy na leki
 • przekazać karmę suchą i puszki, makarony, ryż i karmy specjalistyczne
 • udostępnić na facebooku schroniskowe posty o psach pilnie poszukujących domu
 • przekazać karmę, odżywki, środki czystości i środki przeciwpasożytnicze
 • podarować zabawki oraz akcesoria do wyprowadzania psów na spacer: smycze, obroże, kagańce
 • przekazać niepotrzebne materace, koce, prześcieradła, ręczniki, legowiska, zimowe ubrania dla psów, bo te krótkowłose bardzo marzną
 • włączyć się w akcję wyprowadzania psów na spacer
 • ufundować budę dla psa
 • przekazać materiały budowlane (wyłącznie po uzgodnieniu ze schroniskiem, żeby zamiast być pomocą nie sprawiły kłopotu)
Uwaga: Przekazywane przedmioty nie muszą być nowe, ale powinny być czyste i w nienagannym stanie. Zamiast wyrzucać nieużywaną smycz lub transporterek, zanieśmy je do schroniska. Możliwości pomocy jest dużo, wystarczy spytać opiekunów w schronisku jakie mają potrzeby.


Przekaż koniecznie !
wystarczy wypełnić jedną rubrykę w deklaracji PIT

  

Ponadto:
groomer może pomóc w kąpieli i strzyżeniu psów, żeby je było łatwiej utrzymać w czystości lub przygotować do publicznej akcji adopcyjnej, bo nie ulega wątpliwości, że zadbany pies lepiej sie prezentuje i zwraca na siebie uwagę. Trener i behawiorysta w szkoleniu, socjalizacji i przygotowaniu do adopcji, majsterkowicz może pomóc w naprawieniu boksów lub dachu a  fotograf zrobić zdjęcie, które mówi więcej niż niejeden artykuł.
Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.