Kupno psa » Przygotowanie domu

Bezpieczny ogród


Jeśli przy domu jest ogród, przed pojawieniem się szczeniaka w domu trzeba sprawdzić, czy opłotowanie jest wystarczająco szczelne, a przerwy między sztachetami na tyle małe, żeby pies nie wydostał się na zewnątrz, lub między nimi nie utknął. To samo dotyczy balustrady na tarasie lub ganku.

to nie jest wystarczajace zabezpieczenie dla takich psów

Furtka i brama powinny być zamykane na klucz a nie tylko na klamkę, żeby nikt bez wiedzy właścicieli nie mógł wejść na teren posesji. Wraz ze wzrostem szczeniaka, zwłaszcza, kiedy dotyczy to potężnych psów obronnych trzeba odpowiednio zabezpieczyć ogród żeby ktoś przypadkowo się do niego nie dostał i nie został przez psa zaatakowany. Ogrodzenie należy wzmocnić i podwyższyć do około 2 metrów, bo dla takiego psa przeskoczenie niezbyt wysokiego, ozdobnego parkanu nie stanowi problemu. Warto od strony ogrodu na wysokości około jednego metra przeciągnąć siatkę uniemożliwiającą przechodzącemu ulicą dziecku włożenie ręki, żeby pogłaskać psa, bo może zostać pogryzione. A za wszystko, co zrobi pies, w 100% odpowiedzialny jest jego właściciel.

Nie zapomnijmy o środkach ochrony roślin, które muszą być schowane w miejscu dla psa niedostępnym. Przed rozpoczęciem spryskiwania lub nawożenia ogrodu zawsze trzeba sprawdzić jaki jest okres karencji preparatu który zamierzamy zastosować i czy jest bezpieczny dla zwierząt. Nie można zostawiać w ogrodzie tradycyjnych, składanych leżaków, bo potrącone mogą się złożyć i przykleszczyć psu łapę. Pies musi być zawsze zabezpieczony przed kleszczami, które ostatnio są tak wszędobylskie, że można je spotkać niemal w każdym przydomowym ogródku. 


Psy bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu, lekko zacieniona altana wyłożona drewnianymi deskami jest dla nich doskonałym miejscem wypoczynku. Pamiętajmy, że psy, zwłaszcza te o skróconej kufie, są bardzo wrażliwe na słońce i wysokie temperatury i dłuższe przebywanie na dworze podczas upalnego lata może się skończyć groźnym dla życia udarem słonecznym. Pies musi mieć zawsze dostęp do miski z czystą i świeżą wodą do picia.


Właściciel mający zdolności manualne może zbudować dla swojego przyjaciela taki drewniany domek z werandą. Dzięki temu, że podłoga jest sporo nad ziemią nie przemaka i nie ciągnie wilgoci.  Do domku można psu włożyć posłanie żeby mógł się schronić przed chłodem a pod zadaszeniem może się również schować przed nagłym deszczem wtedy, kiedy nikt z domowników nie zauważył że pada, a pies jest na dworze. Ten domek jest dla buldoga, wystarczy zrobić nieco większy a zmieści się w nim każdy, nawet największy pies. 



Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.