Ekwipunek dla psa » Ekwipunek dla psa dorosłego

Do zabawy


Pies musi mieć swoje zabawki, ich posiadanie nie jest luksusem, ale koniecznością, w przeciwnym razie z nudów zacznie obgryzać buty i meble. Przeważająca część problemów wychowawczych spowodowana jest nudą. Jeśli nie zapewnimy psu zajęcia znajdzie je sam i tylko do siebie możemy mieć pretensje, jeśli ta jego przedsiębiorczość nam się nie spodoba.

Jakie powinny być psie zabawki:

  • Przede wszystkim bezpieczne, takie, których pies nie będzie mógł pogryźć i połknąć odłamanych kawałków. Unikajmy więc zabawek gumowych, bo są bardzo nietrwałe, znacznie lepsze są zabawki z lateksu lub kauczuku, które są praktycznie niezniszczalne. Jeśli do środka zabawki typu Kong włożymy granulki karmy, pies będzie się godzinami bawił usiłując je z niej wyciągnąć. Jest to znakomita zabawa dla psa, bo ćwiczy jego pomysłowość i cierpliwość. Psom nadmiernie aktywnym daje zajęcie na kilka godzin dziennie.                                        
  • Godne polecenia są również węzły z bawełny, są bardzo wytrzymałe, zaspokajają naturalną dla psa potrzebę gryzienia a przy okazji doskonale czyszczą zęby. Jest ich dużo, dla każdej wielkości psa. Niektóre z nich mają formę uchwytu i doskonale nadają się do przeciągania (ale dopiero po wymianie zębów), które psy bardzo lubią. Mogą także służyć jako aport. Jak się ubrudzą można je wyprać w pralce.
Uwaga: nie wolno dawać psu do zabawy znajdujących się w domu przedmiotów użytkowych, bo pies nie odróżni starych kapci od nowych butów swojego właściciela i jeśli raz zasmakuje w gryzieniu czegoś, co intensywnie pachnie jego panem, może w przyszłości obgryzać wszystkie buty, jakie znajdą się w jego zasięgu.

Znakomitą zabawką jest frisbee. Wybierzmy krążek miękki w dotyku, zrobiony z kauczuku, bo poleci dalej a psu będzie go łatwiej uchwycić i nie ma ryzyka, że uszkodzi sobie zęby. Równie dobra jest piłka, którą pies musi najpierw znaleźć, a potem oddać właścicielowi. Psy uwielbiają miękkie pluszowe zabawki, lubią przy nich zasypiać i noszą je z miejsca na miejsce.                                                                                             

   


Ostatnio pojawiły się zabawki ćwiczące inteligencję psa. Zabawa polega na tym, że aby dostać się do schowanych w zabawce smakołyków, pies musi wykonać pewne czynności, które mu to umożliwią. Niektóre psy osiągają doskonałe rezultaty, zmusza je to kombinowania i daje zajęcie, a o to przecież chodzi. Idealne dla psów, które nudzą się, kiedy zostają same w domu.  

                                                                        

 

Nie zapominajmy o tym, że zabawki muszą być bezpieczne i dostosowane do wielkości psa. Rzucenie dużemu psu małej zabawki stwarza niebezpieczeństwo, że próbując złapać, może ją połknąć lub się zadławić. Nie są bezpieczne różnego rodzaju sznurki, tasiemki, gumki a także torby foliowe, w które pies w ferworze zabawy może się zaplątać i udusić. Uważajmy także na zabawki z drewna, pies łatwo odgryzie ostrą drzazgę, która może mu utkwić w przełyku. Jeśli dajemy psu do zabawy starą, dziecięcą zabawkę sprawdźmy, czy nie posiada detali, które pies może oderwać i połknąć, np. szklane oczy misia lub szmacianej lalki. Zabawka będzie bardziej atrakcyjna, jeśli wsuniemy ją pod szafę i zachęcimy psa, żeby ja odnalazł i wyciągnął.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.