Wystawy - jak poprawić urodę

Barwienie pazurów


U wielu ras pazury, które zgodnie ze wzorcem powinny być czarne, bywają odbarwione, do tego są bardzo widoczne i nie ma możliwości, żeby zakryć je sierścią.


Jeśli zdarzy się, że któryś z pazurów się odbarwi, można go pomalować specjalnym, czarnym lakierem. Przed jego użyciem najlepiej wszystkie pazury lekko zmatowić drobnym pilnikiem.
Teraz w jednej łapie wszystkie pazury, które są odbarwione pomalować lakierem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie pomalować wszystkie odbarwione pazury w kolejnej łapie, a kiedy całkowicie wyschną, zabrać się za następną łapę. W ten sposób jesteśmy w stanie przypilnować, żeby pies nie rozmazał lakieru ani go nie wylizał. Następnie, łapa po łapie, malujemy tym razem wszystkie pazury, żeby były w idealnie tym samym kolorze. Po zupełnym wyschnięciu i stwardnieniu lakieru wystarczy pójść na mały spacer, najlepiej po piasku, żeby pazury lekko się zmatowiły i nabrały naturalnego wyglądu. Podczas malowania trzeba bardzo uważać, żeby nie pomalować sierści.

Użycie produktów korygujących i wymaga pewnej wprawy, dlatego też trzeba je odpowiednio wcześniej wypróbować i przećwiczyć ich aplikowanie, bo ten sam preparat może dawać różny efekt w zależności od rodzaju sierści. Taka przezorność oszczędzi wielu nerwów przed wystawą, a nabyte doświadczenie pozwoli równie dyskretnie, co skutecznie zwiększyć wystawowe szanse naszego przyjaciela.

Uwaga

Regulamin wystaw psów rasowych precyzuje: „Zabronione jest traktowanie szaty, skóry i nosa jakimikolwiek środkami, które zmieniają ich strukturę, kolor lub stan. Dopuszcza się jedynie strzyżenie, trymowanie, czesanie i szczotkowanie.”

Wystawa jest konkursem piękności, nie ma co ukrywać, że sporo właścicieli psów przygotowuje je do wystaw przy pomocy różnego rodzaju kosmetyków podkreślających lub poprawiających urodę. Dlatego zdecydowaliśmy się na zamieszczenie na naszym portalu kilku rad jak je stosować. Ilość odwiedzin na tych stronach dowodzi, że ten temat budzi bardzo duże zainteresowanie. Decyzja: poprawiać czy nie poprawiać, należy wyłącznie do właściciela. Tym, którzy się na to decydują radzimy: wypróbujcie wcześniej i nabierzcie wprawy, kosmetyków używajcie w domu a nie na wystawie, zawsze dyskretnie i z umiarem.Skomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.