Upinanie kucyka u maltańczyka » Papiloty i kucyki

Upinanie kucyka u maltańczykaInt.Ch, Multi Ch. PRIVATE COLLECTION Forussi Wł.hod Forussi

Potrzebujemy:
  • 3 centymetrowe kwadraty z siatki nylonowej, cienkiego nylonowego tiulu lub paska wyciętego z plastikowego worka, białe gumki do kucyka
  • 12 centymetrowej długości satynowa wstążka o szerokości 2-3 cm, złożona na 3 części i w połowie związana muliną lub ozdobnym sznureczkiem. Po zawiązaniu końce sznurka ucięte na długość około 5 cm.

WykonanieSkładamy potrójnie wstążkę. Wiążemy pośrodku wszystkie trzy warstwy aby uformować kokardę
Przy pomocy grzebienia ze szpikulcem wydzielamy pasmo włosów według linii zaznaczonej na rysunku przerywaną kreską. Wyczesujemy je w górę i dzielimy pośrodku na dwie części. Jeśli robimy jeden kucyk nie nie ma potrzeby rozdzielania włosów wzdłuż środka głowy.Dokładnie wyciągamy i wyczesujemy całe wydzielone pasmo w górę. Owijamy je siateczkowymi lub plastikowymi kwadracikami.

Zaginamy owinięte pasmo włosów do tyłu i nakładamy gumeczki żeby je solidnie przytrzymać. Sprawdzamy czy włosy nie są zbyt mocno naciągnięte. Powtarzamy to samo z drugiej strony. Przy odrobinie wprawy bez problemu uda nam się zrobić dwa identyczne, równo ustawione kucyki.


Na kucykach z przodu gumek przypinamy dwie jednakowe maleńkie kokardki. Odcinamy zbyt długie końcówki sznureczka. Najlepsze kolory dla maltańczyka to czerwony, ciemno niebieski, fioletowy i zielony.
Multichampion KOREA DOLL Diamond Paradise FCI - wł. hod Diamond ParadiseSkomentuj artykuł - napisz, jeśli chcesz poszerzyć zawarte w nim informacje lub podzielić się swoim doświadczeniem. Masz ciekawy tekst lub zdjęcia swojego autorstwa skontaktuj się z nami. Wszystkich chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy!

E-mail: *
Treść: *

Prawa autorskie

Wszystkie ma- teriały publiko- wane w tym serwisie są chronione pra- wami autor- skimi. Kopiowanie całości lub części jest zabronione.
Projekt i wykonanie: Blueprint
Wszelkie prawa zastrzeżone dla piesporadnik.pl 2024
PiesPoradnik.pl ul. Grunwaldzka 487 B 80-309 Gdańsk

Zakaz kopiowania - wszystkie teksty, zdjęcia i materiały graficzne publikowane w tym portalu są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane.